воскресенье, 27 декабря 2015 г.

Тиждень англійської мови у Д-класах НВК «Кіровоградський колегіум»

Тиждень англійської мови
у Д-класах НВК «Кіровоградський колегіум»

“We are the patriots - my friend,
To glorify Ukraine  we all intend!
This challenge today we face
Before the whole human race!”


    Цікавим та змістовним став тиждень англійської мови  Д-класів у Кіровоградському колегіумі.
   Протягом тижня кожен клас підготував яскраве художнє оформлення  та тематичні  стіннівки, продемонструвавши   творчі  здібності учнів.
   В класах були проведені позакласні заходи, об'єднані єдиною темою «We Glorify  Ukraine».
    Тематика та форми проведення позакласних заходів в рамках  Тижня були підпорядковані  головним завданням:  поглибити  та систематизувати  мовні  знання і навички, мотивувати учнів до набуття нових знань з предмету, пошуку і подальшого використання інформації, розвивати креативне мислення учнів, навички самостійної  творчої роботи, стимулювати потребу у використанні іноземної мови в різних ситуаціях.
    З метою  якісної організації  підготовки та проведення позакласних заходів  для учителів  були проведені  педагогічний практикум «Шляхи вдосконалення навчальної діяльності вчителя, орієнтованої на творчий розвиток  особистості учня»,  методична панорама  «Підвищення рівня знань учнів з предмету шляхом ефективного використання форм позакласної роботи» та мозковий штурм «Творче використання надбань передового  педагогічного досвіду  для розвитку пізнавальних інтересів учнів при вивченні іноземної мови»,  метою яких було  вивчення  та творче використання передового педагогічного досвіду  та інноваційних технологій  з метою підвищення мотивації учнів при вивченні англійської мови, вивчення та аналіз творчих ініціатив учителів семінару-практикуму, впровадження форм та методів роботи, що сприяють творчому розвитку інтелектуальних  здібностей  учнів, становленню  їх особистості  шляхом ефективного  поєднання  видів мовленнєвої діяльності учнів з урахуванням індивідуальних особливостей дітей при вивченні англійської мови.
     Тиждень розпочався театралізованою  виставою « CATCH  TWO  HARES” (за мотивами п’єси  М. Старицького «За двома зайцями») у виконанні учнів 6-Д класу (вчителі Омельченко В.В., Миргородська О.В.).
  Така форма позакласної роботи сприяла  розвитку навичок діалогічного мовлення та творчих здібностей учнів.


   Цікавий  тематичний ранок  “We love Ukraine “  приніс задоволення учням 2-Д класу(вчителі Андалюкевич О.В., Клевцова О.В.). Активну участь приймали всі учні класу. В формі вистави діти розповіли красиву легенду про те, як бог дарував різні таланти народам світу і дізнались, який талант дістався Україні.
 Самі діти також продемонстрували ці таланти: виконували пісні,танцювали,декламували вірші. Свято було дуже яскравим - національні костюми,костюми героїв дійства, рушники, стрічки,квіти та повітряні кульки зробили свято незабутнім для дітей, батьків та гостей.
  Візитну картку «Міс Україна. Я - Українка» підготували та  продемонстрували учні 3-Д класу (вчителі Буйнова Т.В.,Царенко І.С.,Недопас Н.В.).
Діти розповідали про українську традиційну їжу, представляли українську валюту, демонстрували  національне вбрання, танцювали український народний танок «Гопак», показали яка наша країна гарна та квітуча, та розповіли про символіку України.  Все це проходило у формі перегляду відео, танців, сценок, веселощів та розповідей дітей.

   Мали змогу продемонструвати  свої творчі здібності, любов до рідного краю  та націонално-патріотичний дух   і учні 4-Д класу (вчителі Толстова І. М., Тузкова Ю.С.)  під час проведення позакласного заходу  під назвою «We  love Ukraine».
  Проекти, які самостійно розробили діти про різні міста нашої Батьківщини були яскравими та цікавими. Українське вбрання та веселі пісні, виконані  англійскою,  мовою додали  емоційного забарвлення цьому заходу.
   У 5-Д класі був проведений позакласний захід «Ukraine is in my heart»  у формі зустрічі «британських»  та  «українських» школярів. « Українські» школярі розповідали про національну символіку, звичаї, традиції та культуру України. Гості із задоволенням дивилися виступи школярів (українські пісні виконувались англійською мовою), танці та гру на музичних інструментах.
Тематичний краєзнавчий альманах  Welcome to Ukraine” відбувся у 7-Д класі (вчителі Ліхач Н.Ф., Хижняк С.О.). Захід проходив у формі віртуальної подорожі  містами України, інформація  про які  була цікаво та змістовно викладена у повідомленнях учнів . Щоб отримати «квиток»   на подорож  до наступного міста,  діти мали  виконати ряд лінгвістичних, краєзнавчих та граматичних завдань.
 Як учасники заходу, так і гості – учні 8-Д класу продемонстрували глибокі  знання про історичні та культурні пам'ятки  міст України.
  Творче використання отриманих знань з англійської мови, інтелектуальну компетентність  та почуття гордості за рідну країну продемонстрували під час проведення  вікторини  Do you Know Ukraine? “ учні 8-Д класу (вчителі Савченко В.В., Віхтоденко Ю.С.).
Місцем проведення заходу був мультимедійний клас, у заході взяли участь 2 команди восьмикласників Ukrainian Guys  та Patriots  та гості заходу – учні 7-Д класу.  Команди   підготували змістовні презентації,  які супроводжувались  доповідями. Під час заходу учні продемонстрували грунтовні  знання про історичні, культурні та музичні традиції рідної країни, а після закінчення з задоволенням отримали грамоти та подяки від директора колегіуму Максимової О.О..
Позакласний захід «No More Wars in Ukraine»пройшов у 9-Д класі у  формі уроку-мандрівки, переплетеного з поезією, прозою та танцювальним етюдом.
На заході були присутні «представники» різних міст України, які презентували «свої» міста, їх красу та велич, а ще знайомили з визначними місцями свого рідного міста.
 Гаслом заходу було припинення війни в Україні та встановлення миру на рідній землі. Учні закликали зберегти красу своїх міст, їх мальовничих краєвидів та визначних місцевостей.
 Урок- презентацію "Видатні українці" провели учні 10-Д класу (вчитель Желудченко А.В.)
  Учні виступали зі своїми проектами, в яких розповідали про українців, яких вони вважають гідними звання  «Видатний українець»  в різних сферах діяльності - історія, наука, освіта, культура, мистецтво.... На розсуд  виносили кілька кандидатур в кожній сфері,  а в кінці уроку шляхом голосування та  обговорення складали топ 10 видатних особистостей нашої країни.
      Захід  «We Are Ukrainians»  відбувся у формі Meet up  у 11-Д класі (вчителі Таран І.М., Калюжна М.В.), що сприяло об'єднанню учнів у групи за інтересами та вирішенню проблем, як місцевого так і глобального рівня. Атмосфера була дружньою та креативною. Учні пропонували своє бачення шляхів вирішення  проблеми безпритульних, реформи освіти та запобігання конфліктних ситуацій у нашому суспільстві.


     Завершився тиждень англійської мови заключним гала-концертом, на якому учні продемонстрували свої знання  англійської мови та вміння використовувати її як засіб спілкування,  гордість за  досягнення наших відомих земляків , таланти та творчі здібності  у виконанні українських пісень, декламації віршів  українських класиків  та драматизаціїї п'єси М.Старицького «За двома зайцями».
Тиждень англійської мови вкотре продемонстрував  неймовірні здібності учнів, показав, що сучасні школярі є гідною зміною, щодня вони готові досягати нових вершин заради щасливого майбутнього нашої Батьківщини.

Особливості роботи з обдарованими дітьми

Дослідження і практика свідчать, що розвиток творчої обдарова­ності може бути затриманий, а іноді і втрачений на будь-якому ета­ні розвитку дитини. Багато спеціалістів одностайні з приводу при­чин, що заважають оптимальній реалізації природних задатків ди­тини, що їх можна розподілити на три категорії:
·        методика викладання та навчальні програми не відповідають за­питам обдарованих дітей;
·        у містах із низьким рівнем освіти розвиток дитини не стимулю­ється її оточенням, тому вона не може високо оцінити значення освіти;
·        психологічні передумови, що заважають реалізації здібностей дитини, часто закладаються в сім'ї. Батькам необхідні знання і навички, що дозволяють забезпечити належний розвиток їх­ніх обдарованих дітей.
       Розвиток обдарованості може бути ефективнішим при дотриманні певних умов. Більшість дослідників проблеми обдарованості свідчать про те, що ефективності роботи з обдарованим дітьми сприяють:
·        своєчасна діагностика інтелектуальних особливостей і здібно­стей учня;
·        гуманне співробітництво учителя та учня;
·        взаємодія педагогів і батьків;
·        створення для учня ситуацій упевненості в собі;
·        забезпечення учневі права на пошук і помилку без зниження оцінки, надання можливості виправлення помилки і підвищен­ня оцінки;
·        використання такої системи управління пізнавальною діяль­ністю і заохочення її результатів, що перетворюють ситуативну впевненість на стійку;
·        підтримка ініціативи дитини у всіх видах діяльності;
·        гуманізація сфери спілкування з однолітками та дорослими;
·        надання можливості реалізації фізичної активності;
·        навчання прийомів самостійної роботи, способів самоконтро­лю, дослідницької діяльності, уміння отримувати знання само­стійно;
відсутність демонстрації виняткових досягнень, що спричиняють ревність і неприйняття однокласниками, але разом із цим і неприпустимість зменшення досягнень та унікальних здібно­стей.
Для якісної організації роботи з обдарованими дітьми викорис­товують відповідні стратегії навчання:
1) стратегії навчання, що спираються на кількісні зміни:
·   прискорення — передбачає збільшення темпу освоєння навчаль­ного матеріалу;
·   інтенсифікація — передбачає зміну не темпу засвоєння, а збіль­шення обсягу навчального матеріалу, тобто підвищення інтен­сивності навчання;
2) стратегії, що спираються на якісні зміни:
·        диференціація навчання;
·        індивідуалізація навчання.
Яку б стратегію навчання не використовували педагоги, необхід­но пам'ятати про формування соціальної компетентності: здатність розбиратися в людях і встановлювати з ними ефективні ділові взає­мини. Емпатія (здатність до співпереживання), активна, ділова доб­рота — одні з головних ознак соціальної компетентності.
Працюючи з обдарованими дітьми, необхідно використовувати активні й інтерактивні методи, методи активізації творчого пошу­ку, до яких належать: метод евристичної загадки, метод «мозкової атаки», метод синектики, метод гірлянд запитань, метод ліквідації безвихідних ситуацій тощо.
В обдарованої дитини існує багато проблем, які можна розв'язати, якщо оточення поважатиме дитину як особисту цінність, якщо ди­тина відчуватиме, що її не тільки доброзичливо сприймають, але й люблять та намагаються зрозуміти, підтримують у процесі пі­знання, не обмежуючи при цьому її внутрішню свободу. Саме тоді слово «неможливо» можна замінити на— «чудово», «цікаво», «ди­вовижно », « захоплююче ».
Таким чином, умовами успішної роботи з обдарованими діть­ми є:
•  осмислення значення розвитку обдарованих дітей кожним чле­ном колективу і посилення у зв'язку з цим уваги до проблеми формування позитивної мотивації навчання;
·        визнання того, що система роботи з обдарованими учнями — один із пріоритетних напрямів роботи школи;
·        постійне вдосконалення науково-методичної роботи та освітньо­го процесу загальноосвітніх навчальних закладів;
·        залучення до роботи з обдарованими учнями вчителів, які мають високі професійні та особистісні якості, а також «вузьких» спе­ціалістів (психологів, керівників предметних гуртків тощо).

четверг, 11 июня 2015 г.

Реалізація комунікативного методу навчання англійської мови із застосуванням інтернет-ресурсів


Важливість вивчення англійської мови як мови міжнародного спілкування у сучасних умовах давно не потребує пояснення, а є загальновідомим фактом.  Постійно підкреслюється і необхідність модернізації та удосконалення підходів до її викладання й технологій навчання. Сьогодні застосовуються різні методи викладання англійської мови, перевага надається тим, які об’єднують комунікативні та пізнавальні цілі. Завдяки новітнім технологіям та досягненням науки використання таких підходів стає ще більш ефективним.


Суть комунікативного навчання полягає в тому, що процес навчання є моделлю процесу спілкування. Для цього необхідно моделювати основні, принципово важливі, сутнісні параметри спілкування, до яких належать особистісний характер комунікативної діяльності суб’єкта спілкування, взаємодія мовних партнерів, ситуації як форми функціонування спілкування, змістовна основа процесу спілкування, система мовних засобів, засвоєння якої забезпечило б комунікативну діяльність у ситуаціях спілкування, функціональний характер засвоєння і використання мовних засобів, евристичність (новизна) спілкування і т. д.

Компоненти освітнього простору


Виділяють три основні компоненти навчально-виховного процесу: мотиваційно- ціннісний, проектувально-діяльнісний, рефлексивно- оціночний.

Модель уроку

У єдності конкретної мети, змісту та методичного прийому.

Детальніше

Структура уроків різних типів

Форма організації навчання є важливою дидактичною проблемою, яка безпосередньо впливає на результативний компонент навчального процесу. Вона тісно пов'язана з методами і засобами навчання, бо кінцевий результат визначається комплексом дидактичних умов

Ключовим компонентом класно-урочної форми організації навчання є урок – форма організації навчання, за якої навчальні заняття проводяться вчителем із групою учнів постійного складу, одного віку й рівня підготовленості протягом точно встановленого часу, за сталим розкладом.
Умовно кажучи, урок — це «відрізок» навчального процесу, який є закінченим за смислом, у часі й організаційно.
Від якості уроку залежить ефективність функціонування всієї школи. Тому багато теоретиків і практиків працюють над його вдосконаленням.

Детальніше

Аспекти ефективності уроку

Вчитель і учні — не лише рівноправні учасники, а й партнери, які впливають один на одного й виконують відведені їм ролі. Замість того, щоб споглядати, як викладач спрямовує певні зусилля для передачі знань і навичок, учні постійно перебувають у напруженій роботі, під час якої перевіряється й закріплюється навчальна інформація, навички і уміння школярів.

Структурно-композиційна побудова навчального процесу виражається в умінні комплексного вирішення завдань виховання, навчання й розвитку, взаємозв’язку основних компонентів навчального процесу, виборі доцільних засобів педагогічної комунікації, орієнтації на здійснення учнями самостійної роботи.

Створення мотивації на уроках англійської мови

Залучення учнів до активного навчання значною мірою залежить від наявності конструктивної мотивації до навчальної діяльності. Мотивація навчання забезпечується через цікаву, змістовну діяльність, актуальність тематики, самопізнання та самооцінювання, використання нестандартних технік, практичну значущість учіння, емоційну насиченість взаємодії, колегіальну підтримку та ін. Сприяють реалізації цих підходів конкретні ситуації, якими має бути насичена начальна діяльність — ситуації визнання, успіху, емпатії, обговорення, полілогічного спілкування, самооцінювання, самоаналізу, самопорівняння.

Подання нової інформації повинно спиратися на раніше здобуті знання, інтегрувати нові ідеї в контекст відомого.

Активізація навчально-пізнавальної діяльності

Активізація навчально-пізнавальної діяльності – це підвищення рівня усвідомленого пізнання об'єктивно-реальних закономірностей у процесі навчання. Ступінь активності учнів є реакцією на методи і прийоми роботи вчителя, демонстрацією його педагогічної майстерності.
Активна навчально-пізнавальна діяльність учнів має два аспекти: внутрішній (психолого-педагогічний) і зовнішній (організаційний). Внутрішній аспект активної навчальної діяльності школярів визначається такими компонентами, як інтерес до навчання, ініціативність у навчальній роботі, пізнавальна самостійність; зовнішній аспект полягає в тому, що до цієї діяльності необхідно залучити всіх учнів класу. Ця вимога може бути виконана тільки за допомогою умілого поєднання фронтальної, групової та індивідуальної роботи школярів, а також за допомогою сучасних методів індивідуального навчання.
Активізувати діяльність учнів означає активізувати їх мислення.

Детальніше

ВИКОРИСТАННЯ ІКТ НА УРОКАХ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Інформатизація освіти - це процес утілення у традиційну практику роботи структур і установ нових інформаційних технологій із метою підвищення ефективності їх функціонування.

Модель сучасної школи передбачає створення єдиного освітнього простору, що формує умови для вільного руху інформації, швидкого доступу до неї всіх учасників навчального процесу. Цього можна досягти шляхом використання інформаційно-комунікативних технологій під час навчально-виховного процесу. Використання комп'ютера та цифрових ресурсів у процесі вивчення іноземної мови є одним із найголовніших напрямів роботи методичного об'єднання вчителів іноземної мови.

Аналіз Уроку

Структурний аналіз уроку складається з наступних етапів:
- організаційний
- перевірка домашнього завдання
- перевірка навчальних досягнень учнів
- підготовка учнів до активного та свідомого засвоєння нового матеріалу
- засвоєння нової навчальної інформації та способів навчальної діяльності

Детальніше

среда, 10 июня 2015 г.

Мета відвідування уроків заступником директора школи з НВР

                          Суть керівництва навчальним закладом полягає в тому, щоб у навчальній справі створювався, дозрівав і утверджувався кращий досвід, який втілював би в собі передові педагогічні ідеї.

                                                                               В.Сухомлинський
Форми, методи й засоби активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів

  • Методи навчання, які використовує вчитель для активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів.
  • Форми організації навчання, які забезпечують найбільш високу результативність роботи з розвитку активності учнів на уроці.
  • Характер спілкування з учнями, його вплив на активність учнів під час навчання.
  • Засоби активізації уваги та мислення, які використовує вчитель, їх результативність.
  • Наявність і характер індивідуальної роботи
Детальніше

Моделі самоаналізу і аналізу уроку

Вивчення системи роботи вчителя, стану дотримання Державних стандартів освіти  - відповідальна і складна частина роботи дирекції школи. Від того, як вона здійснюється, залежить якість навчального процесу ,  професіоналізм і настрій учителя .

Алгоритм роботи вчителя:

1.     Ознайомитись із структурою сучасного уроку;

2.     Навчитись конструювати урок; планувати проведення кожного етапу, продумувати взаємозв’язок етапів;

3.     Ефективно провести урок, акцентувати увагу на головному, результативно використати інтерактивні технології навчання;

4.     Здійснити самоаналіз уроку, відмітити вдалі етапи, проаналізувати недоліки.

  Самоаналіз уроку вчитель може здійснити за питаннями:
Детальніше

Вчитель у сучасному освітньому просторі

Виховують, навчають не програми, не підручники, не метод, а особистість учителя .


В. Сухомлинський


У сучасному  освітньому процесі надзвичайно важливим є питання педагогічної  взаємодії. В педагогіці  існує  три види взаємодії  вчителя  і учня: примус, свобода дій, співробітництво.


                                  Види взаємодії  вчителя і учнів


Примус ( вчитель  здійснює  авторитарне  керівництво  навчальним процесом  без урахування можливостей і бажань  учня).