четверг, 11 июня 2015 г.

Реалізація комунікативного методу навчання англійської мови із застосуванням інтернет-ресурсів


Важливість вивчення англійської мови як мови міжнародного спілкування у сучасних умовах давно не потребує пояснення, а є загальновідомим фактом.  Постійно підкреслюється і необхідність модернізації та удосконалення підходів до її викладання й технологій навчання. Сьогодні застосовуються різні методи викладання англійської мови, перевага надається тим, які об’єднують комунікативні та пізнавальні цілі. Завдяки новітнім технологіям та досягненням науки використання таких підходів стає ще більш ефективним.


Суть комунікативного навчання полягає в тому, що процес навчання є моделлю процесу спілкування. Для цього необхідно моделювати основні, принципово важливі, сутнісні параметри спілкування, до яких належать особистісний характер комунікативної діяльності суб’єкта спілкування, взаємодія мовних партнерів, ситуації як форми функціонування спілкування, змістовна основа процесу спілкування, система мовних засобів, засвоєння якої забезпечило б комунікативну діяльність у ситуаціях спілкування, функціональний характер засвоєння і використання мовних засобів, евристичність (новизна) спілкування і т. д.

Компоненти освітнього простору


Виділяють три основні компоненти навчально-виховного процесу: мотиваційно- ціннісний, проектувально-діяльнісний, рефлексивно- оціночний.

Модель уроку

У єдності конкретної мети, змісту та методичного прийому.

Детальніше

Структура уроків різних типів

Форма організації навчання є важливою дидактичною проблемою, яка безпосередньо впливає на результативний компонент навчального процесу. Вона тісно пов'язана з методами і засобами навчання, бо кінцевий результат визначається комплексом дидактичних умов

Ключовим компонентом класно-урочної форми організації навчання є урок – форма організації навчання, за якої навчальні заняття проводяться вчителем із групою учнів постійного складу, одного віку й рівня підготовленості протягом точно встановленого часу, за сталим розкладом.
Умовно кажучи, урок — це «відрізок» навчального процесу, який є закінченим за смислом, у часі й організаційно.
Від якості уроку залежить ефективність функціонування всієї школи. Тому багато теоретиків і практиків працюють над його вдосконаленням.

Детальніше

Аспекти ефективності уроку

Вчитель і учні — не лише рівноправні учасники, а й партнери, які впливають один на одного й виконують відведені їм ролі. Замість того, щоб споглядати, як викладач спрямовує певні зусилля для передачі знань і навичок, учні постійно перебувають у напруженій роботі, під час якої перевіряється й закріплюється навчальна інформація, навички і уміння школярів.

Структурно-композиційна побудова навчального процесу виражається в умінні комплексного вирішення завдань виховання, навчання й розвитку, взаємозв’язку основних компонентів навчального процесу, виборі доцільних засобів педагогічної комунікації, орієнтації на здійснення учнями самостійної роботи.

Створення мотивації на уроках англійської мови

Залучення учнів до активного навчання значною мірою залежить від наявності конструктивної мотивації до навчальної діяльності. Мотивація навчання забезпечується через цікаву, змістовну діяльність, актуальність тематики, самопізнання та самооцінювання, використання нестандартних технік, практичну значущість учіння, емоційну насиченість взаємодії, колегіальну підтримку та ін. Сприяють реалізації цих підходів конкретні ситуації, якими має бути насичена начальна діяльність — ситуації визнання, успіху, емпатії, обговорення, полілогічного спілкування, самооцінювання, самоаналізу, самопорівняння.

Подання нової інформації повинно спиратися на раніше здобуті знання, інтегрувати нові ідеї в контекст відомого.

Активізація навчально-пізнавальної діяльності

Активізація навчально-пізнавальної діяльності – це підвищення рівня усвідомленого пізнання об'єктивно-реальних закономірностей у процесі навчання. Ступінь активності учнів є реакцією на методи і прийоми роботи вчителя, демонстрацією його педагогічної майстерності.
Активна навчально-пізнавальна діяльність учнів має два аспекти: внутрішній (психолого-педагогічний) і зовнішній (організаційний). Внутрішній аспект активної навчальної діяльності школярів визначається такими компонентами, як інтерес до навчання, ініціативність у навчальній роботі, пізнавальна самостійність; зовнішній аспект полягає в тому, що до цієї діяльності необхідно залучити всіх учнів класу. Ця вимога може бути виконана тільки за допомогою умілого поєднання фронтальної, групової та індивідуальної роботи школярів, а також за допомогою сучасних методів індивідуального навчання.
Активізувати діяльність учнів означає активізувати їх мислення.

Детальніше

ВИКОРИСТАННЯ ІКТ НА УРОКАХ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Інформатизація освіти - це процес утілення у традиційну практику роботи структур і установ нових інформаційних технологій із метою підвищення ефективності їх функціонування.

Модель сучасної школи передбачає створення єдиного освітнього простору, що формує умови для вільного руху інформації, швидкого доступу до неї всіх учасників навчального процесу. Цього можна досягти шляхом використання інформаційно-комунікативних технологій під час навчально-виховного процесу. Використання комп'ютера та цифрових ресурсів у процесі вивчення іноземної мови є одним із найголовніших напрямів роботи методичного об'єднання вчителів іноземної мови.

Аналіз Уроку

Структурний аналіз уроку складається з наступних етапів:
- організаційний
- перевірка домашнього завдання
- перевірка навчальних досягнень учнів
- підготовка учнів до активного та свідомого засвоєння нового матеріалу
- засвоєння нової навчальної інформації та способів навчальної діяльності

Детальніше

среда, 10 июня 2015 г.

Мета відвідування уроків заступником директора школи з НВР

                          Суть керівництва навчальним закладом полягає в тому, щоб у навчальній справі створювався, дозрівав і утверджувався кращий досвід, який втілював би в собі передові педагогічні ідеї.

                                                                               В.Сухомлинський
Форми, методи й засоби активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів

  • Методи навчання, які використовує вчитель для активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів.
  • Форми організації навчання, які забезпечують найбільш високу результативність роботи з розвитку активності учнів на уроці.
  • Характер спілкування з учнями, його вплив на активність учнів під час навчання.
  • Засоби активізації уваги та мислення, які використовує вчитель, їх результативність.
  • Наявність і характер індивідуальної роботи
Детальніше

Моделі самоаналізу і аналізу уроку

Вивчення системи роботи вчителя, стану дотримання Державних стандартів освіти  - відповідальна і складна частина роботи дирекції школи. Від того, як вона здійснюється, залежить якість навчального процесу ,  професіоналізм і настрій учителя .

Алгоритм роботи вчителя:

1.     Ознайомитись із структурою сучасного уроку;

2.     Навчитись конструювати урок; планувати проведення кожного етапу, продумувати взаємозв’язок етапів;

3.     Ефективно провести урок, акцентувати увагу на головному, результативно використати інтерактивні технології навчання;

4.     Здійснити самоаналіз уроку, відмітити вдалі етапи, проаналізувати недоліки.

  Самоаналіз уроку вчитель може здійснити за питаннями:
Детальніше

Вчитель у сучасному освітньому просторі

Виховують, навчають не програми, не підручники, не метод, а особистість учителя .


В. Сухомлинський


У сучасному  освітньому процесі надзвичайно важливим є питання педагогічної  взаємодії. В педагогіці  існує  три види взаємодії  вчителя  і учня: примус, свобода дій, співробітництво.


                                  Види взаємодії  вчителя і учнів


Примус ( вчитель  здійснює  авторитарне  керівництво  навчальним процесом  без урахування можливостей і бажань  учня).